banner99

banner100

banner101

20 Ocak 2017 Cuma

Karda Mahsur Kalanlara Çorba İkramı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Göksun yakınlarında mahsur kalanlara İHH sıcak çorba ikram etti.

10 Ocak 2017 Salı 20:54
Karda Mahsur Kalanlara Çorba İkramı
Kayseri-Göksun, Elbistan-Göksun ve Kahramanmaraş-Göksun karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle uzun süre trafiğe kapandı. Tekir bölgesinde bir tırın kayması sürenin uzamasında etkili oldu.

İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Ekibi, hazırlanan 400 kişilik çorba, ekmek ve suyu yolda mahsur kalanlara ikram etti. Kar ve kaza nedeniyle yolda beklemek zorunda kalan yolcular ise sıcak çorba için İHH kurtarma ekibine teşekkür etti.

Yardımlaşmanın önemine değinen Kahramanmaraş İHH Acil Yardım Arama Kurtarma ekibi sorumlusu Halil Hakan Çokaklı çorba dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizler özellikle zor şartlarda birbirimizle güzel dayanışma içerisinde olan milletiz. Bugün aşırı kar yağışı yolların kapanmasına ve Tekir bölgesinde kayan tırın yolu kapatması nedeniyle çok sayıda vatandaşımız burada araçlarının içinde bekleyiş halinde olduğu haberlerini aldık. Elit yemekçiliğin yolcular için hazırladığı çorbaları kendi ekibimizle birlikte ikram etmek için buraya geldik. Tekir bölgesine kadar yol hattında bekleyiş içinde olan sürücülere sıcak çorba ikramında bulunduk. Şu anda Bölge Trafik, Karayolları ekipleri, Belediye Zabıta ekipleri ve Göksun Asayiş ekipleri olmak üzere herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğini gördük. Yetkililerin verdiği bilgiye göre kayan tırın çekilmesi uzun zaman alacağı için vatandaşlar İlçede hazırlanan yurtlarda yönlendirildi.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV