Eğiticilerin Eğitimi Programı Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2018-2022 Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda akademik personele yönelik ölçme-değerlendirme, çağdaş eğitim yöntemleri ve kişisel formasyon konuları gibi alanları kapsayan Eğiticilerin Eğitimi Programı’nın ilki üniversite Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen eğitim programının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, hem eğitim veren hem de eğitime katılan öğretim elemanlarının programa gönüllü olarak iştirak etmelerinin son derece memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Eğiticilerin Eğitimi Programı’nın esas itibariyle “Paylaşım Semineri” olduğunu belirten Rektör Can şu şekilde konutu: “Bu program, farklı disiplinlerde akademik kariyerini sürdüren hocalarımız bir araya getiren önemli bir program. Hepimizin birbirimizden öğreneceği şeyler var. Bizim amacımız gerekli şartları sağlayıp, karşılıklı öğrenme ortamı sunarak, disiplinler arası etkileşime katkıda bulunmak. İnanıyorum ki bu eğitim programları çağdaş eğitim ve öğretim metotlarının üniversitemiz genelinde uygulamaya konulmasına dolayısıyla nitelikli ve kaliteli eğitimin yaygınlaştırılmasına olanak sağlayacaktır.”

Eğiticilerin Eğitimi Programının ilk oturumunda Eğitim Fakültesi Dekanı ve Eğiticilerin Eğitimi Program Koordinatörü Prof. Dr. Nail Yıldırım program hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İlk grup eğitimlerine Orman Fakültesi öğretim elemanları katılırken, program kapsamında;“Bir Disiplin Olarak Eğitim”,“Mühendislik Eğitimi”, “Probleme Dayalı Öğrenme”, “Öğretim İlke ve Yöntemleri”,“Olumlu Sınıf Ortamı Oluşturma”,“Öğrenci Hak ve Ödevleri”,“Öğrenme Stilleri”,“İletişim”,“Öğretim Teknolojileri”, “Yetişkin Eğitimi” ile“Ölçme ve Değerlendirme” konularında eğitimler verilecek.

Eğitim programına katılım sağlayan akademik personele programın sonunda katılım belgesi verilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.