DOĞAKA, DFD Programını İlan Etti
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı başvuruları 22 Ocak 2016 tarihi itibari ile başladı. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nın (DFD), bölgede faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik, stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarını destekleme odaklı bir program olduğu bildirildi.

TR63 Bölgesinde yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanmasına, rekabet gücünün geliştirilmesi açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine ve bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik kritik ve stratejik öneme sahip en fazla 3 ay sürecek Analiz, Araştırma, Planlama ve Fizibilite çalışmalarına destek sağlamak hedefleniyor.

Programa, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar vb.), Sivil Toplum Kuruluşları (Vakıflar, Dernekler, Birlikler, Federasyonlar, Kooperatifler vb.), Organize Sanayi Bölgesi Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Endüstri Bölgeleri,  İş Geliştirme Merkezleri ile sayılan bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvuru yapabilecek.

Ajans tarafından 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı için toplam 500.000 TL bütçe tahsis edildi. Program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere 30.000 TL ile 75.000 TL arası kaynak sağlanabilecek. Elektronik başvurular için son tarih 23 Aralık 2016.

Başvurular, internet ortamında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden (http://portal.kays.kalkinma.gov.tr) (KAYS-PFD) elektronik son başvuru tarihine kadar elektronik olarak yapılacak ve sisteme yüklenen evrakların matbu halleri Ajansa elden, kargo ya da posta ile elden teslim son başvuru tarihine kadar ulaştırılacak. Doğrudan Faaliyet Desteği Programına ilişkin rehber ve diğer ilgili ayrıntılı bilgilere www.dogaka.gov.tr adresinden ulaşabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.