KASİAD 12. Genel Kurul Toplantısını Yaptı

Genel Kurulun divan başkanlığına Mehmet Hanefi Öksüz, yazman üyeliklerine ise Ahmet Duran Balsuyu ile Abdulkadir Kurtul getirildi.

Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi. Seçim sonuçlarına göre Ali Arpasatan yeniden KASİAD Başkanı oldu.

Divan Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “KASİAD Kahramanmaraş’taki iş dünyasını temsil eden en güçlü ve en önemli sivil toplum örgütüdür. Derneğimiz 22 yaşına yaklaşmıştır. Bu dönem zarfında şu anda benimle beraber bu divan kurulunda görev almış olan çok değerli arkadaşlarım; Ahmet Duran Balsuyu,  Abdulkadir Kurtul ve aramızda bulunan Ahmet Kamil Şirikçi bu derneğin başkanlık görevini başarı ile sürdürmüşlerdir. Altı yıldan beri de Ali Arpasatan kardeşimiz başkanlık görevini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Benim düşünceme göre bu görevlerin en önemlisi gençleri bu camiaya kazandırmak ve onların enerjisinden istifade etmektir. Bu genel kurulda görüyoruz ki hem yönetim kadrosu ile hem de Genç KASİAD Kurulu ile bu eksiklik fazlası ile giderilmiştir. Bir şeyi başarmak için gençlerin enerjisi ve dinamizmi ile belli yaşa gelmiş kişilerin tecrübesine ve bunların birlikte çalışması gerekir. Yeni neslin başarılı olması için bizler her şeyi yapmaya hazırız. Genç KASİAD üyelerinin yakın zamanda düzenlemiş oldukları “Aile Şirketlerinde Kabuk Değişimi” konulu panelden çok şeyler aldık. Yeni genel kurul demek yeni yönetici arkadaşlar demektir. Ben Ali Bey’e ve yönetimindeki diğer arkadaşlara şu ana kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan konuşmasında şunları ifade etti: “Yeni dönem için şahsıma ve yönetimime duyduğunuz güvenden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Değerli üyeler, yeni dönemde bana sadece KASİAD’ı değil, aynı zamanda geleceğimizi de emanet ettiniz. Gençlerimiz için artık sorumluluk alma zamanı. Ulu önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi, ‘bizim bütün ümidimiz gençliktedir.’ Ben yeni dönemden çok umutluyum.

Geçtiğimiz dönemde hep birlikte tohumlar ektik. Genç KASİAD, KASİAD Akademi ve KASİAD Bilişim Kurulu’nu hayata geçirdik. Şimdi iş zamanı. Daha dinamik, daha üretken ve daha aktif bir dönem için şimdi sorumluluk alma zamanı. KASİAD’ın genç beyinleri, bundan tam 21 yıl önce KASİAD kurulduğunda tıpkı sizin gibi bu şehre, bu güzel ülkeye karşı hayalleri olan, çok genç bir işadamı olarak bu camiaya katıldım. Camia diyorum, çünkü KASİAD’ın misyonu salt bir sivil toplum örgütü olmaktan inanın çok daha fazlasıdır. Aradan geçen 21 yıl içinde KASİAD’ımızın hemen hemen her kademesinde bu saygın kuruma, iş dünyamıza ve şehrimize hizmet etmeye çalıştım. KASİAD’ın yazılı olmayan ama her daim bize ilham veren düsturları ile tanıştım. Ülkemize ve şehrimize hizmet, devletimize bağlılık, dürüstlük, tevazu, gayret, paylaşım, istişare ve saygı gibi pek çok değerin yolunda yürüdüm. İnanıyorum ki, sizler bizlerden alacağınız bu bayrağı çok daha yükseklere taşıyacaksınız. Değerlerimiz bundan böyle size emanettir. Bu yolda sadece bir başkan olarak değil; 21 yıl önce yaşadığım duygularla bir arkadaşınız olarak sizinle birlikte olacağım.

Biliyorsunuz, iş dünyası ve siyaset gibi kurumlarda kuşak geçişleri genelde sancılı olur. KASİAD’da bu geçiş, katılımcı ve paylaşımcı bir kültür ile gerçekleşecek, tecrübe ve dinamizm el ele olacaktır. Sorumluluğunuz büyük, hayalleriniz de büyük olsun. Bu ülkenin liyakat sahibi, dürüst ve müteşebbis bir ruha ihtiyacı var. Önemli bir duruşumuzu hatırlatmak istiyorum. Ne mutlu ki, KASİAD hiçbir dönemde politize olmadı. Yörüngesi devlete ve millete bağlılıktan hiç şaşmadı. Bu duruş ilelebet devam edecektir. İki gün sonra hep birlikte yerel seçimleri idrak edeceğiz. Seçimlerin şimdiden ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

     YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

     1- Ali ARPASATAN      

     2- Mehmet ONGUN

     3- Ahmet Serkan TANRIVERDİ

     4- Hikmet GÜMÜŞER

     5- Mikail UTLU

     6- İsmail NOHUTLU

     7- Sefa ÖNGEL

     8- Alihan EREN

     9- Burak Orhan ARİFİOĞLU

   10- Mehmet Koray KANBUR

   11- İsmail KURTUL

     DANIŞMA KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

     1- Mehmet Fethi ARİFİOĞLU    

     2- Ashabil TANRIVERDİ

     3- Alişan ARIKAN

     4- Atila KANBUR

     5- Mahmut ARIKAN

           

     DENETLEME KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER  

     1- Mehmet Hanefi KÜÇÜK

     2- Salim ZABUN

     3- Selahattin OKAY

     DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

     1- Sami KERVANCIOĞLU    

     2- Ali Ayhan DEMİR

     3- Mehmet Kubilay DOĞAN

     GENÇ KASİAD KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

     1- Burak Orhan ARİFİOĞLU      

     2- Sevde TANRIVERDİ

     3- Aykut BALCIOĞLU

     4- Çağatay EMİRMAHMUTOĞLU

     5- Emre SEZAL

     6- Fatih Mehmet DERTLİ

     7- İsmail DİNÇER

     8- İsmail KURTUL

     9- İsmail NOHUTLU

   10- Mehmet Koray KANBUR

   11- Osman ARIKAN

   12- Yusuf Kenan KAYNAK

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.