KASİAD Kariyer Kampı Başlıyor

27 Haziran -29 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan KASİAD Kariyer Kampı tanıtım toplantısında proje hakkında bilgi verildi.

Programda konuşan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Utlu şunları ifade etti: “Üyelerimiz Kahramanmaraş sanayisine yön veren firmalardan oluşmaktadır. KASİAD olarak, sanayimizin yaşadığı sorunları yakından bilmekte ve çözümler üretmeye çalışmaktayız. İşte bu sorunlardan birisi de yetişmiş insan kaynağı eksikliğidir.

Üretim Teknolojileri, iş dünyası için günden güne gelişiyor ve yeni teknolojiler ortaya çıkıyor. Bu durum genç profesyonelleri, çağın gerekliliklerine ve sürekli değişen ekosisteme ayak uydurma konusunda oldukça zorluyor. Gençlerimiz iş hayatının gerçeklerine, kendilerinden beklenenlere yeteri kadar hazır olamayabiliyorlar.

Çoğu üniversite öğrencisi eğitim süresi boyunca birçok ders alır ve bunların çoğuna üstünkörü hâkim olur. Ancak eğitim hayatı boyunca uzmanlaşması gereken alanı seçmekte çok zorlanır. Bunun sebebi, profesyonel anlamda bildiklerini pratiğe dökebilecek bir fırsat bulamayışıdır.

“KASİAD Kariyer Kampı” programı da tam olarak bu amaçla, genç profesyonellerin sanayiye ayak uydurabilmesi, iş hayatına hızlı ve sorunsuz giriş yapabilmeleri için tasarlanmıştır.

KASİAD Kariyer Kampının ilk bölümü iyi bir profesyonelin bilmesi gereken konuların anlatılacağı 1 ay süren sıkı bir eğitim programıdır. Buradaki konuların bir kısmı kişisel gelişim, bir kısmı teknik konular olup adayımızın iş hayatında önüne çıkabilecek birçok soruna hazır olması, hiç olmazsa farkında olması sağlanacaktır.

Akabinde uygulanacak 3 aylık staj programı sayesinde ise gençlerin firmalara ve iş hayatına tam uyum sağlaması beklenmektedir. Aynı zamanda şehir dışından şehrimize gelmiş olan adaylarımızın da şehre uyum sağlaması hedeflenmektedir.

KASİAD kariyer kampımızın her yıl genişleyerek ve gelişerek uygulanmaya devam edeceği, şehrimizin profesyonel iş hayatı için bir değer olacağı konusunda ümitliyiz.”

KASİAD Kariyer Kampı ile ilgili teknik konularda bilgi veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Gümüşer şunları dile getirdi: “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi, iş dünyası ve üniversitenin ortak projeler geliştirememesidir. KASİAD olarak bu problemin çözümüne katkı sağlamak istiyoruz. Bu bağlamda dizayn ettiğimiz KASİAD kariyer kampı, iş dünyasının arzuladığı nitelikli istihdamı sağlayacak, yeni mezun olmuş öğrencilerin de ideallerini gerçekleştirecekleri iş dünyasına girişini kolaylaştıracaktır.

Programımız iki fazda gerçekleşecektir.

Yaklaşık 1000 başvuru arasından önceden uzmanlarca belirlenmiş yetkinlik kriterlerine göre birebir mülakata seçilen 34 mezun öğrencimiz, 27 Haziran - 29 Temmuz tarihleri arasında bireysel ve teknik alanlarda eğitime tabi tutulacaktır.

Bu faz sonucunda yapılacak sınavlar ve diğer çeşitli değerlendirmeler neticesinde hak kazanan mezunlarımız, KASİAD üyesi şirketlerde mentör eşliğinde çeşitli departmanlar da 3 aylık deneme istihdamına tabi tutulacaklardır.

2. faz sonunda mentörleri tarafından çeşitli kriterlere göre notlanacak olan adaylar, ilk faz notlarıyla birlikte değerlendirilecek ve kesin istihdam edilmek üzere KASİAD üyesi şirketlere sunulacaktır.

KASİAD Kariyer Kampı örnek istihdam programı olup, günümüzün en önemli ihtiyacı olan tam yetkinlikte mezunların şirketlere kazandırılmasını sağlayacaktır.”

Tanıtım programına KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak,  Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ünsal, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Harun Akbalaban katıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.