Kipaş’tan Açıklama: Maddi Menfaat Elde Etmek İçin Organize İtibar Suikastı

Açıklamada söz konusu haberlerin maddi kazanç sağlamak amacıyla yapıldığının altı çizilerek, belirtilen konuların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekildi.

Kipaş Holding tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geçtiğimiz günlerde kötü niyetli ve kasıtlı olarak, Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Kağıt fabrikası ile ilgili sosyal medyada gerçek dışı haberler paylaşılmıştır. Memleketimizin gurur kaynağı olan Kipaş Kağıt şirketinin Kılılı muhtarı ile sözde gazeteci kimliği ile haber yapan kişilerce itibarsızlaştırılması girişimleri Kahramanmaraş halkı tarafından tepki toplamıştır.

Kurulduğu günden bu yana tekstil başta olmak üzere, enerji, çimento, kağıt, eğitim ve lojistik gibi birçok ana sektörde faaliyet gösteren, on bine yakın istihdam sağlayan, İSO 500 sıralamasında birçok firmasıyla yer alan, yaptığı sosyal yatırımlar ve teknolojik alt yapısı ile Türkiye ekonomisine katma değer kazandıran, sadece ülkemizde değil Avrupa çapında isminden övgüyle söz ettiren Kipaş Holding’e kasıtlı ve art niyetli olarak atılan mesnetsiz iftiraların sadece sahibini bağlayacağı herkes tarafından bilinmektedir.”

“KENDİ ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA YANLIŞ VE YALAN BEYANLARLA YÖNLENDİREN”

Kipaş Holding Hukuk Müşaviri Av. Betül Kırmacı konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ”Kipaş Holding’den maddi menfaat elde etmek için organize ve planlı şekilde itibar suikastında bulunanlar, mahalle sakinlerini kendi çıkarları doğrultusunda yanlış ve yalan beyanlarla yönlendiren, kutsal muhtarlık görevini kişisel amaçları doğrultusunda kötüye kullanan muhtar Ali Bozdağ ve bu yolda işbirliği içinde bulunduğu kişiler hakkında da Cumhuriyet Savcılığı nezdinde yasal işlemler başlatılmıştır. Hukuktan ve gerçeklerden uzak bu haberler karşısında tüm yasal haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

“MADDİ MENFAAT ELDE ETMEK İÇİN ASILSIZ SUÇLAMA VE KİŞİSEL HUSUMETLERE…”

Kipaş Kağıt Genel Müdürü Alaaddin Yalçınözü konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Öncelikle medyada yayınlanan videoda gösterilen dere Kılılı bölgesindeki başka sanayi kuruluşlarının ve Türkoğlu ilçesinin lağımlarının aktığı deredir. Bu dereye Kipaş kağıt sanayi işletmeleri a.ş hiçbir şekilde deşarj yapmamaktadır. Kipaş Kağıt sanayi olarak deşarj yerimiz doğrudan aksu nehridir ve tüm atık su sistemimiz çevre bakanlığı tarafından 7 gün 24 saat denetlenmektedir. Görüntülerde başka işletmelere ait atık suların kasıtlı olarak Kipaş Kağıt’a aitmiş gibi gösterilmesi ilgililerin organize şekilde iftira ve firmamızı itibarsızlaştırma çabası içinde olduklarının kanıtıdır.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı “Türkiye’de Ulusal Çevre Etiketinin Oluşturulması Projesinin” öncüsü olarak Türkiye’de ilk “Ulusal Eko Etiketli Üretim” sertifikası alarak holdingimizin çevreye duyarlılığını ispatlamıştır. Kipaş Kağıt İşletmelerimizin uyguladığı bu çevre politikasını hayata geçirmek ve belgelemek için, ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) Belgesinin alınması noktasında önemli yatırımlar yapılmıştır. En son olarak 10.03.2020 tarihli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan yerinde denetim sonucu rapor hazırlanmıştır. Tesisimizde, 13 bin 500 m3/gün kapasiteli Fiziksel + Biyolojik + Kimyasal arıtma bulunmaktadır.

Sonuç olarak Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş. kuruluşundan bu yana Atık Su Arıtma sorumluluğunu tamamıyla yerine getirmiş, denetimlerden uygun rapor almıştır. 30 yıldır memleketimize hizmet eden Kipaş Holding halka mal olmuş şirketler grubudur.

Maddi menfaat elde etmek için asılsız suçlama ve kişisel husumetlere dayalı yapılan iftira ve itibarsızlaştırma girişimleri sonrasında tarafımıza ulaşan birçok teşekkür telefonu ve ziyaretlerle bu haberlere en güzel cevabı veren saygıdeğer Kahramanmaraş halkımıza gönülden teşekkür ederiz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.