AK Parti Üyeleri Teşkilat Buluşmasında

AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı üyeleri, İl Başkanlığı tarafından organize edilen Teşkilat Buluşmasında bir araya geldi.

Özel bir tesiste gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da katıldığı Teşkilat Buluşmasında il merkezinde ve ilçelerde görev yapan Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve partililer bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal programda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “13 yıl içerisinde çok şey öğrendik, deneyim kazandık ve heyecanımızı asla kaybetmeden, üstelik her 2 yılda bir sandığı milletin önüne götürerek, her seferinde milletin onayını ve teveccühünü kazanarak yaklaşık 7 seçim bu şekilde geçirdik. Ve biz bu ülkeyi demokratikleştirdik, bu ülkeyi özgürleştirdik, bu ülkeyi zenginleştirdik. 3 bin dolardan aldığımız kişi başına düşen milli geliri 10 bin doların üstüne çıkardık. Konuşmanın, kendi kültürel kimliğini söylemenin bile suç olduğu bir ülkeden bu gün herkesin özgürce konuştuğu hatta hakaret etmeyi özgürlük zannettiği günlere geldik. Biz bütün bunları yaparken birileri 2002’den beri her ne pahasına olursa olsun AK Partiden kurtulmalıyız mücadelesinden vazgeçmediler. Şikâyetlerinden, sabotajlarından, provokasyonlarından vazgeçmediler. Kimi zaman darbe girişimi oldular, kimi zaman yargı darbesine dönüştürler, kimi zaman sokakta gezi provokasyonu, kimi zaman paralelciler üzerinden bir devlet ele geçirme sürecine dönüştüler. Kimi zaman yurtdışında oluşturdukları lobilerle birlikte bizim aleyhimize bütün dünyayı gazetelerinden köşe yazarlarına, televizyonlarından dergilere kadar bizim aleyhimize kışkırttılar. Ama hamdolsun biz her engeli aştık, her krizi çözdük ve sorunları çözdükçe, engelleri aştıkça hamdolsun daha da güçlendik.”

“BAŞKA ÜLKELERDE OLUNCA TERÖR, BU ÜLKEDE OLUNCA TERÖR OLMUYOR MU?”

Türkiye dışında bir ülkede terör olayları meydana geldiğinde devletlerin ortak tavır aldığını ancak hedef Türkiye olduğu zaman ülkelerin bir anda sus pus olduğuna vurgu yapan Bakan Ünal şunları söyledi: “Bir süreden beri turizm konusunda bir sorun yaşıyoruz ve turizmle ilgili önümüzdeki sezon bizim turizm potansiyelimiz ve turist sayımız şimdiden rezervasyonlarla belirleniyor. O yüzden Türkiye’yi güvenlik açısından riskli ilan edenlere inat Hollanda’da, Almanya’da, İspanya’da tur operatörleriyle, sektör temsilcileriyle ve diğer turizm bakanları ve ilgili ülkelerin temsilcileriyle görüşerek Türkiye’yi anlattık, yaklaşık 10 gün boyunca. Önümüzdeki süreçte de buna devam edeceğiz. Gördüğümüz bir şey var, maalesef Türkiye’ye düşmanlığı artık misyon haline getirmişlerin Avrupa’da yaptıkları kara propagandanın sonuçları çok ağır. İspanya terörle mücadele etti, ETA terör örgütüyle İspanya gerektiği gibi mücadele etti. Dün İspanya’daydım insanlarla konuştum. Birleşmiş Milletler dünya turizm örgütü yüksek düzeyli toplantısında turizm ve güvenlik konusunu tartıştık. Genel sekreter ve diğer 46 ülkenin turizm bakanlarıyla görüştük. Önemli bir şey söyleyeceğim, insanların açık bir şekilde söylediği şey şu; evet terör küresel bir tehdittir, insanlığın önündeki en önemli tehditlerden birisidir ve bütün dünya buna karşı ortak tavır almalıdır. Güzel, ama terör Türkiye’de olunca bir anda herkes sus pus oluyor. Bu terör dediğimiz şey başka ülkelerde olunca terör, bu ülkede olunca terör olmuyor mu?”

“TERÖRE TEK BİR LAF ETMEYİP KENDİ DEVLETİNE KATLİAMCI DİYENLERİ DÜŞÜNDÜM”

İspanya’da ETA terör örgütüne karşı toplumun bütün kesimlerinin ortak tavır aldığını ancak Türkiye’de bazı çevrelerin terörün yanında yer alarak devlete katliamcı isnadında bulunduğunu belirten Bakan Ünal şöyle konuştu: “İspanyalı yetkililere sordum dedim ki; siz bir tarafta ETA terör örgütüyle mücadele ettiniz, bir taraftan da turizminizi yükselttiniz, nasıl yaptınız? Dediler ki; ‘ terör söz konusu olduğunda bizim ülkemizde herkes tek yumruk oldu, tek bilek oldu, tek yürek oldu. Üniversiteler, akademisyenler, sanatçılar, siyasetçiler terör karşısında gerekli tepkiyi verdiler. Ve üniversiteler gösteri yaptı, sanatçılar, siyasetçiler toplu yürüyüş yaptılar, terörü lanetlemek içindi. Ve onun sonucunda bizim terörle başa çıkmamıza bu çok büyük bir katkı sağladı.’ Sonra ben kendi ülkemi düşündüm, bizim terörle mücadelemizi düşündüm. Benim ülkemde masum çocuklar katledilirken, masum siviller katledilirken benim sanatçılarımı düşündüm. Bu ülkenin sanatçılarını, bu ülkenin siyasetçilerini düşündüm, bu ülkenin akademisyenlerini düşündüm, teröre tek bir laf etmeyip kendi devletine katliamcı diyenleri düşündüm. İçim yandı içim!

“AMA BUNLAR TERÖRÜN YANINDA KENDİ DEVLETLERİNE KARŞI TEK YÜREK OLUYORLAR”

Biz bu ülkeye bunlara rağmen sahip çıkacağız, bu ülkenin sahipsiz olmadığını bunlara tekrar tekrar göstereceğiz. Bunlar bu yaptıklarının adına demokrasi diyorlar, özgürlük mücadelesi diyorlar. Yalan, Vallahi de Billahi de yalan. Bunun adı terör seviciliktir, bunun adı kendi ülkesine ihanet etmektir, bunun adı kendi devletine, kendi toprağına, kendi tarihine ihanet etmektir. Çünkü bütün dünyada terör söz konusu olduğunda o ülkede yaşayan herkes teröre karşı tek yürek, tek bilek olur. Ama bunlar terörün yanında kendi devletlerine karşı tek yürek, tek bilek oluyorlar, yazıklar olsun.”

AK Parti’nin kurduğu güçlü yapı ve anlayışı yıkmak için bazı çevrelerin birçok yol denediğini ancak bunda başarılı olamadıklarını ifade eden İl Başkanı Ahmet Özdemir şu şekilde konuştu: “7 Haziran seçimleriydi, 7 Haziran seçimlerinde tabiri caizse 7 düvel bir araya geldi yeni bir hesap içerisindeydiler. Ama bizim tek bir hesabımız vardı, kalbimiz insanımızın kalbiyle birlikte atıyordu ve o hesapların hepsini boşa çıkarttık. 7 Haziran seçimleri bile aslında bizim için bir başarıydı. Çünkü eşit şartlarda yarışmamıştık, bütün güçler bir araya gelmişti. Buna rağmen orada da bir zafer elde ettik. Ama 7 Haziran’dan sonrası daha önemli tabi her zaman aldığımız gibi beslendiğimiz kaynak olan milletimize 7 Haziran’dan yeniden döndük. Biz onlar için vardık, onlar da bizim onlar için olduğumuzu biliyorlardı, kalplerimiz birlikte atıyordu ve 1 Kasım’a öyle girdik. Ve kurulan bütün düzenler 1 Kasım gecesi yerle yeksan oldu.”   (M. SERHAT TOPALCA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.