İş Bulma Duası, Hayırlı Rızık Duası, Çabuk İş Bulma Duası

Dua insanın zayıflığını, acziyetini, ihtiyaç sahibi oluşunu, güçsüz oluşunu kabul edip Yaratıcıya sığınma vesilesidir. İnsanlar isteklerinin kısa sürede gerçekleşmesi, arzularının yerine getirilmesi için çeşitli dualar yaparlar. Bu anlamda kişinin isteği ne ise o yönde yapılacak dualar daha etkili olmaktadır.

Dolayısıyla geçim sıkıntısı çeken, iş bulamayan insanların yapabilecekleri çeşitli dualar vardır. Bu dualar içerisinde yer alan ve Kuran-ı Kerim ayetleri içerisinde geçen, kişinin rızkının bollaşmasını ve bereketlenmesini sağlayan dualar bulunuyor.

İş bulmak isteyenlerin okudukları dualar arasında en çok yer alanlar ise şunlar:

“Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda”

Anlamı: Yüce Rabbimiz, sen bizlere katından rahmet yolla, işlerimizde bizlere başarılar ver. Bizlere helal kazanç kapısı olacak işler ver. Bu duayı 70 kere okuyan kişinin Allah duasını kabul edecek ve kendisine helal yollardan iş verecektir. Duayı yaparken Allah’ın ismi ile başlanmalı ve sonrasında Peygambere salavat getirilmelidir.

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini.

Allahümme raddini bi kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve tehira ma acceltehu.

Anlamı: Allah’ım sana tüm malımı, canımı ve nefsimi emanet ediyorum. Vermiş olduğu hükme beni razı eyle. Benim hakkında verdiğin kararı benim için mübarek eyle. Benim için tehir ettiğin hayırlı işi istemekten sana sığınırım. Nefsimin isyanına karşı beni koru. Bana hayırlı olan ve acele etmeyeceğim işi nasip eyle.

Kolay iş bulmak için Peygamberimizin okunmasını tavsiye ettiği dua ise şu şekildedir.

Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.

Kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim.

İnneke hamidun mecid.

Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.

Kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim.

İnneke hamidun mecid.

Anlamı: Allah’ım kulun Muhammed’e ve onun ümmetine rahmetinle muamele eyle. Muhammedin şerefini yücelt. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine merhamet ettiğin gibi. Şüphe yoktur ki övülmeye layık olan tek yaratıcı sensin. Şan ve şeref sahibi olan sensin Allah’ım.

Bu salavat duasını arka arkaya 9 defa okuyan, Allah’ın izni ile hayırlı bir iş sahibi olur. Özellikle sabah namazını kıldıktan sonra üç defa okunmalıdır. Dua yapıldıktan sonra ise Peygambere salavat getirilmelidir.

HAYIRLI İŞ BULMA DUASI

Hayırlı iş bulma duası ise belli bir sayı olmamakla beraber okunması halinde kişinin kısa sürede iş bulmasını sağlayacak oldukça etkili bir duadır. Özellikle bu duayı Cuma günü okuyanlar, kısa sürede hayırlı bir iş sahibi olacaklardır. Her Cuma günü ise 100 defa okunması tavsiye edilen bir duadır.

Duanın okunuşu şu şekildedir.

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed.

Ve ala ali seyyidina Muhammed.

Kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah.

Anlamı: Yüce Allah’ım kulun Muhammed’e ve ehline salat eyle. Çok fazla derdim ve sıkıntım var. Bana yardımcı ol ey Allah’ın Peygamberi.

Devlet dairesinde hayırlı bir iş bulmak isteyenlerin ise şu duayı okuması iyi olacaktır. ”Allahümme hirli vahterli” Anlamı : Allah’ım çalışacağım işte bana yardımcı ol. Hakkımda hayırlı olan işi benim için seç. Benim için en hayırlısı olan işi nasip et.

Bu duayı 990 kez okuyan kişi, Allah’ın izni ile devlet dairesinde iş bulacaktır.

HELAL KAZANÇ ELDE ETME DUASI

Hayırlı bir iş bulmak ve helal kazanç elde etmek isteyen Müslümanların yapmaları gereken özel dualar vardır. Helal kazanç elde etme duası kısa sürede kişinin iş bulmasını sağlayacak ve oldukça etkili olan bir duadır.

Bu dualar içerisinde yer alan ve istenildiği vakit okunabilen dua şu şekildedir.

Bismillahirrahmanirahim.

Ve kalel melikü.

İtüni bihi estahlis hüli nefsi felemma kellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala haza inil ardi inni hafizün alim ve keza like mekken nali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü ve la nuziü ecrel muhsinin.

Anlamı: Allah’ın ismi ile başlarım. Hükümdar söyledi onu bana getirin. Onu kendime tahsis edeyim. Ve sonra onunla konuşunca dedi ki, sen bugün yanımızda büyük bir mevki sahibisin. Güvenilir ve emin bir kişisin. Ve o da ona dedi ki, beni bu ülkenin hazinelerinin başına getir. Ben onu iyi korurum ve iyi bilirim. Biz de Yusuf’u o yere yerleştirdik. Yusuf o yerin neresinde isterse orada makam tutuyordu. Biz rahmetimizi istediğimize veririz. Ve asla iyilik edenlerin yaptıklarını zayi etmeyiz.

BOL KAZANÇLI İŞ BULMA DUASI

Bol kazançlı iş bulma duası içerisinde yer alan ve Şahmeran Duası olarak bilinen dua, hem iş bulmanızı hem de çok iyi para kazanmanızı sağlayacak önemli bir duadır. Allah kerim ve cömert olandır. İstediği kişiye çok para kazanabileceği işi vermeye gücü yetendir. Şahmeran duası mucize iş bulma duası olarak da bilinmektedir.

Bu dua ise şu şekildedir.

Allahu la ilahe illa hüvel hayyül kayyum.

Allahu la ilahe illa hüvel aliyyül hakim.

Allahu la ilahe illa hüves semiul alim.

Allahu la ilahe illa hüver rahman ve hüver rahim.

Allahu la ilahe illa hüvel vahidül ehad.

Allahu la ilahe illa hüvel ferdiül varid.

Allahu la ilahe illa hüver raufür rahim.

Allahu la ilahe illa hüvel azizür rahim.

Allahu la ilahe illa hüvel zahirül batin.

Allahu la ilahe illa hüvel ahadüs samed.

Allahu la ilahe illa hüvel fettanül alim.

Allahu la ilahe illa hüvel azizül halim.

Allahu la ilahe illa hüvel hannanül mennanül deyyan.

Allahu la ilahe illa hüvel kadirül kahir.

Allahu la ilahe illa hüvel raiful alim.

Allahu la ilahe illa hüver rabbül arşil azim.

Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddüs.

Allahu la ilahe illa hüvel hamdül mubin.

Allahu la ilahe illa hüvel bağisül varis.

Allahu la ilahe illa hüvel esmaül hüsna.

Hüvel hayyu la ilahe illa hüve fadihü muhlisin

Lehüddin sübhani rahmetike ya erhamürrahimin.

Velhamdülillahi rabbil alemin.

Vela havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Anlamı: Her şeye hayat veren ve her şeyi ayakta tutan Allah’ım. Senden başka ilah yoktur. Her şeyden yüce olan ve hikmet sahibi olan sensin ya Rabbim. Sen gizliyi de açığı da bilirsin, görürsün ve işitirsin. Sen çok merhamet sahibisin. Her şeyin sahibi sensin. Senin sahibin olduğu şeyin ortağı yoktur. Senin eşin ve benzerin yoktur. Sen yarattıklarına karşı çok merhametli ve şefkatlisin. Azameti büyük olan sensin. Her şeye galip gelen sensin ve senden başka İlah yoktur. Her şeyi hikmeti ile açan sensin. Her şeye gücü yeten ve kadir olan sensin Allah’ım. Gaflet ve acizlik senden uzaktır ya Rabbi. Sen hatadan uzaksın Allah’ım. Senden başka ilah yoktur ve ölüleri diriltecek olan gene sensin ya Rabbim. Tüm varlıkların tek sahibi ve varisi sensin Allah’ım. Bütün güzel isimler senindir ya Rabbim. Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Güç ve kuvvet azim olan Allah’a aittir.

Şahmeran duasını iş bulmak için okuyan kişiler iş bulduğu gibi, ticaretinde bol kazanç elde etmek isteyenler de okuyabilirler. Çok kıymetli bir iş bulma duasıdır. Bu duayı okumadan önce güzel bir boy abdesti almak ve iki rekat namaz kılmak en uygun olan davranıştır. Bu duayı yedi defa okumak ise müstehap olan davranıştır. İş bulana kadar bu dua okunmalı ve bırakılmamalıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.