Suriye Halkının hakkını ne de güzel savunuyorsunuz.. Onları ne de güzel Kardeşime zulm yapılıyor diye koruyorsunuz.. Onlar için ne güzel Caddeleri dolduruyorsunuz...

Bir Uygur Türkü olarak ve bir Müslüman olarak Soydaşlarımın Suriye halkı için yaptığı bu eylemleri kıskanmamak elimde değil...      

“Onlar Müslüman biz kardeşiz elbette onların hakkını savunacağız, size ne oluyor? “ gibi cümleleri fısıldamakta olduğunuzu duyar gibiyim.. Eyvallah, pek tabi haklısınız, O masum insanların Çektiği zulme karşı katiyen duyarlı olmalıyız.

Fakat Ey Değerli Soydaşlarımız!

Peki Suriye Müslümanlarının çektiği zulme bu kadar büyük tepkiler vere biliyorken, neden Doğu Türkistan Müslümanlarının Çin hükümeti tarafından çektiği bunca işkence ve dehşetli katliamlarına neden  susuyorsunuz?!

Bu tepkisizliğiniz, duyarsızlığınız, acımasızca ara sıra Çin doğru yapıyor gibi yorumlar bile yapa bilmeniz ve hatta ki zamanında Çinlilere yaptığınızın cezasıdır bu diye Uygur Türklerinin kalbine hançer saplayabilmeniz... Neden ?!                       

Doğu Türkistanlılar Müslüman ve üstelik sizin özbeöz kan kardeşleriniz değiller mi?!

Tarihte büyük Türkistan coğrafyasında tüm Türk boyları hep beraber yaşamış ve düşmanlarına karşı birlikte savaşmadı mı...!?

O Ana Vatanı büyük düşmanımız Çin’e karşı yıllardır Uygur Türkleri korumadı mı?!

Canlarını vererek Türk kimliğine, Türk tarihine,Türk yöresine ,Türk edebiyat ve sanatına ve Türk İslam medeniyetine sahip çıkmadı mı?! Maalesef ki ekonomi ve teknolojinin terakki etmesiyle beraber hızla güçlenen Çin hükümetine karşı Uygur Türkleri tek başına kalmadı mı?!

2016’dan bu yana Çin hükümetinin vahşice soykırımı ve işkenceleri Uygur Türklerini madden de manen de çökertti! Çin Doğu Türkistan’ı açık hapishaneye dönüştürdü! Köyleri boşalttı! Çocuklar artık Çin kültürüyle yetiştiriliyor, zorla Çine götürülüp Çince konuşturuluyor, bunu fırsat bilen insan mafyaları çocukların iç organlarını alıp ticaret yapıyor!

Çin, İslam dinimizi, milli kimliğimizi, Uygur Türkçesini zengin Türk kültürlerimizi ve  büyük Türk medeniyetini yok etmek için geniş çaplı, acımasız ve çok sistematik bir çalışma yapmaktadır!! Yani anlayacağınız Doğu Türkistan’da bir Türk tarihi silinmek üzeredir !!!

Uyanın! Uyanın! Uyanın Ey değerli Kandaşlarımız!

Bu zulme sessiz kalmayın !! Kulaklarınızı artık tıkamayın! Gözlerinizi açın! Allah rızası için bir Bakın!

Eğer ki kardeşlerinize kulak verirseniz, çok az bir araştırma yaparsanız, eminim ki öğrendikleriniz sizi evinizde rahat oturtmayacaktır!

Suriye halkı için yürüyüşleriniz Uygur kardeşleriniz için de olacaktır!

Az bir merak edin artık.. Kim bu insanlar,  kim bu Çinlilerin zulmüne uğrayan… Türkiye’nin her tarafına dağılan Gök Bayrağına sarılan, Çin zulüm yapıyor diye çığlıklar atsa da sesini dışarıda duyuramayan, Vatanından, Anasından, Kardeşlerinden, köyünden... Şu teknoloji devrinde zerre kadar haber alamayan bu biçare insanlar kimdir diye merak edin...!

Çanakkale savaşında, Afrin’de,15 Temmuz’da... Uygur Türkleri siz Oğuz Türkleriyle birlikte bu vatan için, öz kardeşleri için savaşa göğüs gerdiler... Bugün bu kardeşleriniz uğradığı onca haksızlıklar ve insanlık dışı işkencelere maruz kaldığı için sizden sadece bu acı zulme SES çıkarmanızı,tepki vermenizi istedi..

Vesselam tarih bunu UNUTAMAYACAK...

Esasen Suriye halkına gösterdiğiniz ilgi ve alakanın onda birini Kandaşlarınıza, bu bir avuç Müslümanlara, en önemlisi bu Masum İNSANLARA da göstermeniz hiç de zor değildir...

Bugün Kalbimizi Düşmanımızın Zalimliği bir acıtıyorsa, Kandaşımızın İlgisizliği Bin Acıtmaktadır...! 

Hürmet ve selamlarımla..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.