Aydoğar: Siz 22 Yıldır Kimin Mirasını Yediniz?

Yeniden Refah Partisi’ne geniş katılımın olduğu Türkoğlu’ndan iktidar partisine yanıt veren Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar: “ Genel Başkanımız ve bizler babamızın mirasını yiyormuşuz. Biz babamızın mirasını yeriz. Çünkü babanın mirası evladına helaldir. Peki, siz 22 yıldır kimin mirasını yediniz?” dedi.

Türkoğlu’nun Eski Belediye Başkanı Cafer Güçlü, Demokrat Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Necati Çomak ve Türkoğlu’nun önde gelen isimlerinden Kazım Orçan ile Ahmet Ergüven Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.
Yeniden Refah Partisi Türkoğlu Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen katılım töreninde geniş bir kalabalıkta yer aldı.

Katılım töreninde konuşma yaparak iktidar partisinin “miras yedi” eleştirilerine cevap veren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar, “22 yıldır kimin mirasını yediniz, bunun açıklamasını yapın” dedi. Seçimi kazanmaları durumunda belediyelerde vatandaşların söz sahibi olacağını vurgulayan Aydoğar, vatandaşlardan sadece oy istemediklerini aynı zamanda dua da istediklerini ifade etti. Su kaçaklarının önleyerek indirimli su vereceklerinin müjdesini veren Aydoğar, Türkoğlu’na verilen vaatlerin tutulmadığının altını çizdi.

“BİZ KAZANIRSAK KAHRAMANMARAŞ’IN TAMAMI SÖZ SAHİBİ OLACAK”

Aydoğar, Türkoğlu’ndaki konuşmasında şunları kaydetti: “Sizlere bir hikâye anlatmak istiyorum. Babamın dedesi Osmanlı askeriymiş. Komutanın emir subayıymış. Savaş esnasında komutan namaz kılarken komutanın yazısı gelir. İçeri girer ve komutanın namazı biter. Namazı bitince komutana bizzat şu ifadeyi kullanır: “Komutanım, müjdemi isterim. Paşalık yazınız geldi.” Komutan gayet sakin bir şekilde: “Otur evladım, bu savaşı kazanırsak sen de paşasın ben de paşayım. Bu savaşı kaybedersek sen paşa olsan ne olur, ben paşa olsam ne olur” der. Bugün savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz. Bu seçimi kazanırsak Türkoğlu’nun tamamı belediye başkanı olacak. Türkoğlu’nun tamamı söz sahibi olacak. Bu seçimi kazanırsak Kahramanmaraş’ın tamamı belediye başkanı olacak, Yeniden Refahlı belediyelerde vatandaş söz sahibi olacak.

“SADECE OY DEĞİL, HAYIR DUALARINIZI DA İSTİYORUZ”

Türkoğlu Belediye Başkan Adayımız Mehmet Karaca Bey’i ve ilçe başkanımız Celalettin Kaplan’ı tebrik ediyorum. Neden mi? Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey şehrimize gönderirken şunu söyledi: “Siyasete nezaket getireceksiniz, siyasete zarafet getireceksiniz” dedi. Bugün 2 başkanımızda Türkoğlu’nda CHP’den, AKP’den, İYİP’ten, MHP’den önde gelenleri Yeniden Refah Partisi’nde topladılar. Allah onlardan razı olsun. Biz bu yola sevmek için, hizmet için çıktık derken boşa dememiştik. 31 Mart seçimlerinde sandığa gidiyoruz. Sizlerden sadece oy istemeyeceğiz. Bize oy verirken; hayır dualarınızla, kalbinizle, gönlünüzle vereceksiniz. Çünkü sadece bize oy verirseniz, maddeden öteye geçmez. Mana kazanmaz. Başkaları oy isteyebilir, biz Yeniden Refah Partililer olarak oyun yanında hayır dualarınızı da istiyoruz. Oyun yanında dua istiyoruz ki mana kazansın. Hizmetimiz hayır olsun, mücadelemiz hayır olsun.

“VATANDAŞIN KARARI PERDE ARKASINDA DA NETTİR, PERDE ÖNÜNDE DE NETTİR”

Ramazanın başında Diyanet İşleri, 1 kişilik fitre fiyatını 130 TL olarak açıkladı. Eğer ki 1 kişi en tabandan bir günlük iaşesi olaraktan 130 TL’ye karnını doyuruyorsa, bu rakam aylık 3 bin 900 TL yapar. Bir de hacı annemiz varsa evde 7800 TL yapar. Emekliye 10 bin TL maaş verildiğini hesaba

katarsak 2200 TL kalır. Bir evin gıda ihtiyacını en tabandan düştük evde 2200 TL para kaldı. Ev kira ise ödeyemedin. Elektrik, su ödenmişse de torununa harçlık veremedin, evin diğer ihtiyaçlarını alamadın. Zamanında en çok zammı yapan Erbakan Hocanın partisiydi. 31 Mart’ta oylarımızı 2. Erbakan’a vereceğiz ki bu seçim onun iktidarının basamağı olacak. İnşallah o dönemlerin temelini atacağız. Emeklinin evindeki annemiz, kızımız, bacımız, akşamleyin evine ekmek götüremeyen babamız, sabahleyin çocuğunun önüne yeterli gıda malzemesini koyamayan annemiz artık Yeniden Refah’a dönüyor. Çığ gibi büyüyoruz. Biz iktidar partisinin seçim çalışmalarını da dinliyoruz. “Reisin karşısında yüzde 70 ile gidelim” diyorlar. Keşke bu yüzde 70’i hizmetle sağlasaydınız. Vatandaş perde arkasına geçince fikrini değiştirir diyorlar. Benim Kahramanmaraşlı hemşerimin, benim Türkoğlulu hemşerimin perdenin arkasında da kararı nettir, perdenin önünde de nettir. Bu seçim artık yeter diyoruz. Bu sefer Yeniden Refah diyeceğiz.

“TÜRKOĞLU’NA GELİRKEN TOZUN, TOPRAĞIN İÇERİSİNDEN GEÇİYORUZ”

Geçen gün Mehmet Karaca Başkanım ile Türkoğlu’nun köylerine gittik. Vatandaşlara; “Kahramanmaraş’ın merkezinde ne varsa Türkoğlu’nun köyünde de onlar olacak” demişler. Bırakın Türkoğlu’un köylerini, Türkoğlu’nun merkezine bir şeyler yapsaydınız. Buraya gelirken tozun toprağın içerisinden geçiyoruz. Şu toprakları, şu yolları temizlemek çok mu zor? Bu insanların sizden isteği seçim günü değil geçim günü de yanında olmanız. Siz geçim günü bu vatandaşın yanına çıkmadınız. Bu vatandaşa sahip çıkmadınız. Yolda selam vermeyi ve selam vermeye tenezzül etmediniz. Ne yapmamız gerektiğini değil, ne yapmamız gerektiğini bunlar bize çok güzel öğretti.

“TEHDİT SİYASETİNE, KURU GÜRÜLTÜYE, FONLA OY TOPLAMAYA ANTRENMANLIYIZ”

Şunu söylediklerini duydum. Genel Başkanımız ve bizler babamızın mirasını yiyormuşuz. Buradan cevap veriyorum. Biz babamızın mirasını yeriz. Çünkü babanın mirası evladına helaldir. Peki, siz 22 yıldır kimin mirasını yediniz? Bunun açıklamasını yapın. Biz tehdit siyasetine, kuru gürültüye, fonla oy toplanmasına hepsine antrenmanlıyız. Biz Erbakan Hoca’dan antrenmanlıyız. Mazimiz temiz, geçmişimiz temiz bir siyasi partiyiz. Geçen gün Dulkadiroğlu ilçemizde Yenikent sitemize gittim. Bizi geleceğimizi duyup hemen 2 aylık geçici asfalt dökmüşler. Başka eksiğiniz ne var diye sordum. Kaldırımlar eksik dediler. “Belediyeye gidin Muhammed Aydoğar geldi asfaltı gördü deyin. Tekrar geleceğimi söyleyin. Kaldırımları yapsınlar” dedim. Şimdi yapıyorlarmış. Biz vatandaşın menfaatine çalışıyoruz. Yeter ki o kaldırımlar yapılsın, yeter ki o yollar yapılsın. Sizde Türkoğlu Belediyesi’ne gidip; “Muhammed Aydoğar bu tozlu yolları, bu kaldırımları eleştirdi” deyip yolları kaldırımları yaptırın. Onlar yapmazsa biz zaten yapacağız. En azından bir yükümüz azalmış olur, bırakın yapsınlar.

“ÇOK DAHA UYGUN FİYATLI SU VERECEĞİZ”

Göreve gelir gelmez Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizde su kaçaklarının hemen önüne geçeceğiz. Sizlere çok daha uygun fiyatlı su vereceğiz. Barajdan su vereceğiz ve o suyu tarlalarınızda kullanacaksınız. Çünkü yeter ki sizler ekin, biçin ve yetiştirin. Bizim Türkiye olaraktan, bizim Kahramanmaraş olaraktan üretmeye ihtiyacımız var. Belediye işçilerine zam vereceğimi söylemiştim. Hemen sendikalar işçileri toplantıya çağırdı ve AKP’nin adayı Fırat Bey’le görüşme ayarladılar. Aynı sendika başkanını bana da ayarla dedim, ayarlayamayacağını söyledi. Sen sendika başkanı değil misin? Tarafsız olman gerekmiyor mu? Diğer siyasi partilerin büyükşehir adayını da çağırman gerekiyor. Hemen kameranın karşısına geçerek işçilerimize Yeniden Refah belediyeciliğinde nasıl zam yapılacağını söyledim. Hemen işçilerle görüşerek; “31 Mart’a kadar siz bizi destekleyin, 31 Mart’tan sonra biz sizi destekleyelim” demişler. Belediye sizde değil mi? Niçin 31 Mart’ı bekliyorsun. Bunu yapmak için maya gerekiyor. İstediğiniz kadar ununuz olabilir. İstediğiniz kadar tuzunuz olabilir. Maya olmazsa fırından ekmek çıkmaz. Bu maya Milli Görüşçülerde var. Bu maya Yeniden Refah’ta var. Bu maya Türkoğlu’nda Mehmet Karaca’da var, bu maya büyükşehirde bu kardeşinizde var.”

“TÜRKOĞLU’NDA DEĞİŞİMİN GEREKLİLİĞİNİ HERKES GÖRÜYOR”

Yeniden Refah Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Karaca ise, Türkoğlu’nda değişimin gerekliliğine vurgu yaparak; “Bugün aramızda olup bize omuz veren, bizi şereflendiren geçmiş dönem belediye başkanımız Cafer Güçlü’ye teşekkür ediyorum, aramıza hoş geldi, şeref verdi. Bu katılımlarla Türkoğlu’ndaki değişim mücadelemiz güçlenerek devam edecektir. Türkoğlu’muzun her karışına hizmet götürmek için girdiğimiz bu yolda halkımızın desteği katlanarak sürmektedir. Bizlerin bu birlikteliği Allah’ın izniyle sandığa kadar çığ gibi büyümeye devam edecektir. Artık değişimin zamanı gelmiştir. Değişimin önünde hiçbir güç duramayacaktır. Kimin ne söylediğinin hiçbir önemi kalmamıştır. Asıl sözü sandıkta halkımız söyleyecektir. Türkoğlu’nda değişim gerekliliğinin ne kadar önemli olduğunu herkes görüyor” ifadelerini kullandı.

“SESSİZ ÇOĞUNLUK BİZLERLE BERABER”

Yeniden Refah Partisi’ne katılan Türkoğlu Eski Belediye Başkanı Cafer Güçlü ise; “Türkoğlu için taşın altında bizimde elimizin olması gerektiğini düşündük. Mehmet Karaca Başkan ile görüşerek katılım kararını aldık. Mehmet Karaca Başkan’a desteğimiz ve güvenimiz tamdır. İnşallah 31 Mart’ta zaferi hep beraber kutlarız. Sadece bugünkü kalabalıkla beraber değiliz. Dip dalgası bizimle beraber, sessiz çoğunluk bizimle beraber; ben onları tanıyorum. Buradan da onlara selam gönderiyorum. Oylar sandıkta patlayacaktır” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.